نوبت دهی اعتماد پرداز

×

پیام

FC DEBUG_MOBILE: Added JS code to detect and set screen resolution cookie

  

کارت دیالوجیک :

در سامانه های نوبت دهی تلفن گویا به طور کل از انواع مختلف سخت افزار استفاده می شود، این سخت افزار ها می توانند ساده، مانند مودم با قابلیت سازگاری Voiceو یا کارتهای پیشرفته تر مانند دیالوجیک باشند.

نکته قابل توجه :

از آنجا که قیمت مودم ها از کارتهای دیالوجیک بسیار پایین تر است در ادامه تفاوت این دو سخت افزار و دلیل اختلاف قیمت را برای کاربران محترم به اختصار آورده ام.

چه تفاوتهایی بین استفاده از مودم و کارتهای دیالوجیک در عمل وجود دارد:

فاکس مودم ها به زبان ساده کارتی هستند که تبدیل اطلاعات آنالوگ به دیجیتال و برعکس را بر عهده دارند

و در مودمهای پیشرفته تر قابلیتهای تشخیص صدا یا DTMF وجود دارد ولی در اصل وظیفه اصلی مودم تبدیل سیگنالهای سینوسی آنالوگ به اطلاعات دیجیتال می باشد و تمامی اطلاعات به پردازنده اصلی یا همان CPU ارسال میگردد.

ولی در کارتهای پیشرفته دیالوجیک پردازنده در روی خود کارت وجود دارد و پردازش اطلاعات مستقل از CPU انجام میگیرد.

این مهم ترین تفاوت کارتهای گویای DIALOGIC و مودم ها می باشد که باعث افزایش دقت ، عدم کند شدن سیستم ، افزایش خطوط تلفن بدون افزایش بار پردازشی CPU و همچنین کیفیت بالای پخش صدا ها در حدود 20 تا 30 درصد افزایش دقت در تشخیص DTMF و ...

با این حال از انجا که کارتهای دیالوجیک برای تعداد خطوط 4 و بیشتر وجود دارد برای مراکز با تماس های کم شاید مقرون به صرفه نباشد.

 

نکته دیگر این که برای راه اندازی تلفن گویا با مودم نهایتا تا 2 خط را بر روی هر سیستم می توان پیاده سازی کرد پس برای بیمارستان یا درمانگاه که نیاز به تعداد خطوط بیشتری دارد مودم قابل استفاده نمی باشد.

در مطلب فوق بیشتر تقاوتهای کیفی ذکر شده بدیهی است برای مقایسه های دقیق باید به سایت سازنده مراجعه شود.

کارتهای تلفن دیالوجیک از چیپ های شرکت اینتل بهره می برند و در حال حاضر برترین برند کارت های تلفن گویا در جهان هستند.

نرم افزار نوبت دهی تلفن گویا اعتماد پرداز

 

 

 

 

 

نوبت دهی تلفنی